Turkish Embassy in Bucharest (Türkiye Cumhuriyeti Bükreş Büyükelçiliği), Türk İşadamaları Derneği (TİAD), Ramada Bucharest Majestic Hotel‘ in katkılarıyla düzenlenen ve Romanya Türkiye İş Kadınları Derneğinin (AFART) 26 – 27 Haziran 2016 tarihleri arasında organize ettiği, “Satış Temsilcisi Yetiştirme Eğitimi”son derece başarılı bir şekilde tamamlandı.

IMG-20160628-WA0006 (1)IMG-20160626-WA0000

Türk ve Romen katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştığım iki günlük eğitimimi, her iki dilde yapılan profesyonel simultane çevirilerle de destekleyerek, bilgi alış verişi ve anlatımdaki duygu kayıplarının da tamamen önüne geçmiş olduk.

Eğitimimin ikinci gününde, ASE Üniversitesi (Academy Of Economic Studies) Pazarlama Fakültesi profesörlerinden Sayın Ghorghe Orzan da pazarlama konusundaki değerli bilgilerini bizlerle paylaşarak, eğitimimize katkı sağlamışlardır.

Bu arada, eğitimim süresince  imzalama şansı bulduğum Önce Kendimi Sattım adlı kitabımı, katılımcılardan gelen yüksek talep üzerine, Romence olarak da basmaya karar verdik.

Bükreş'teki Atatürk Meydanı'nda bulunan Atatürk heykeli.

Bükreş’teki Atatürk Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeli.

Son derece keyifli geçen ve gelen talep üzerine ikincisini ve daha da kapsamlı bir şekilde 2016 Eylül ayı içerisinde tekrarlamayı planladığım iki günlük eğitim programımda, katılımcılara aşağıdaki konular hakkında bilgi aktarımında bulundum.

– Satış mesleğinin,  diğer meslek guruplarından çok daha fazla coşku, inanç, özgüven ve tutkuyu barındırması gerektirdiği,

– Satışçının, “bir satış gününe” başlamadan önceki mental ve fiziksel hazırlık aşamaları,

Diplomalarımızı da aldık :)

Diplomalarımızı da aldık 🙂

Romanya Türkiye İş Kadınları Derneği'nin tarafıma verdikleri plaket.

Romanya Türkiye İş Kadınları Derneği’nin tarafıma verdikleri plaket.

– Aday müşteriyi arama ve bulma stratejileri,

– Randevu alma ve sekreteri aşma teknikleri,

– Karar vericiyi bulma ve görüşme aşamaları,

– Satınalma sinyalleri,

– Yeni müşteri kazanımlarından sonra devam eden hassas dönemlerdeki ilişkinin ne şekilde yürütülmesi gerektiği,

– Olası itirazlar ve karşılama yöntemleri,

– Pazarlık stratejileri,

– Fiyat sunumunun incelikleri,

– Satış kapama ve

– Görüşme sonrası, süreci geriye dönük değerlendirme (satış otopsisi) konularında bilgi aktarımında bulundum.

İki günlük eğitimim boyunca, tüm katılımcı arkadaşlarıma ve sponsorlara, göstermiş oldukları misafirperverlik ve yakın alakaları nedeniyle, buradan tekrar teşekkür etmek istiyorum.

Saygılarımla,

 İlker Taner UZUN

 

 

 

 

2 Comments

  1. Birgul senyuva

    Bu Kursun organize edilmesinin nedeni, yetismis Pazarlama ve Satis Elemanlarının ticaret ve iş yaşamına katılmalarını sağlamaktı. Romanya’nin AB ye girmesiyle daha iyi imkanlarla diger Avrupa ulkelerine transfer olmuslardir. Dolayisiyle kalifiye egitimli eleman eksikligi vardi.Bu kurs ilk etapta can simidi gibi az da olsa ihtiyaca merhem oldu. Ve bu bir guzel baslangic oldu. Kismet olursa Eylul ayinda daha kapsamli ve uluslararasi nitelikte bir haftalik bir egitim verilecektir. Buyuk fedakarlikla hicbir ucret almadan egitime degerli katkilarindan dolayi, ASE Universitesi Profesorlerinden Sayin Orzan ve Satis ve Pazarlama Egitimcisi Sayin İlker Taner Uzun’a tesekkurlerimizi iletiyoruz. Ayrica “ÖNCE KENDİMİ SATIM” kitabini imzalIyarak kursiyerlerimizi mutlu ettigi icin de ayrica tesekkur ederiz. Ayni zamanda hedef edinerek can kulagiyla dinleyip hazirlanan ve sorumluluklarinin bilincinde olan kursiyerlerimize de tesekkurler eddiyoruz. AFART. Baskan Birgul Senyuva.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir